TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Karadeniz Havzası Binalarda Enerji Verimliliği Planı BSBEEP Projesi
17/03/2016 10:40:36
Karadeniz Havzası Binalarda Enerji Verimliliği Planı BSBEEP Projesi
Proje Kategorisi : Diğer İlçe : Süleymanpaşa Yapım Yılı : 2016

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında mali işbirliğine yönelik olarak geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı - IPA'nın (Instrument for Pre Accession) Sınır Ötesi İşbirliği Bileşeni kapsamında Karadeniz Havzasında yer alan ülkelerde daha güçlü ve sürdürülebilir kalkınma sağlanmasına yönelik güçlü bölgesel işbirlikleri ve ortaklıklar kurulması amacıyla Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği programı geliştirilmiştir.

Karadeniz Havzasında uygulanan çok taraflı işbirliği programında Türkiye'nin yanı sıra Bulgaristan, Ermenistan, Gürcistan, Moldova, Romanya, Ukrayna ve Yunanistan olmak üzere 7 katılımcı ülke daha yer almaktadır.

Programın Uluslararası Yönetim Makamı, Romanya Bölgesel Kalkınma ve Turizm Bakanlığı olup; programın Türkiye ayağında Ulusal Otorite olarak Avrupa Birliği Bakanlığı, Sözleşme Makamı olaraksa Merkez Finans ve İhale Birimi yer almaktadır.

Söz konusu Programa Avrupa Birliği bütçesinden sağlanan yardım Türkiye için Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı - IPA (Instrument for Pre Accession) fonlarıyla temin edilirken, diğer 7 ülke içinse Avrupa Komşuluk ve Ortaklık Aracı - ENPI (European Neighborhood and Partnership Instrument) tahsisatı aracılığıyla aktarılmaktadır.

BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.