TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
02/12/2016 15:38:34
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak açısından önemli bir gündür.

Engellilik sadece engellileri ve onların ailelerini ilgilendiren bir sağlık problemi değil, toplumsal yönüyle tüm insanlığı ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durumdur.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılmalarını ve daha iyi yaşam koşullarına kavuşabilmelerini sağlamak için gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. "ENGELSİZ KENT MARKA ŞEHİR TEKİRDAĞ" sloganı ile hareket ederek, engelli bireylerimizin günlük yaşamda karşılaştıkları her türlü engeli ortadan kaldırmak ve desteği sağlamak en önemli hedeflerimiz arasındadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımızın önündeki tüm engellerin kalkmasını temenni ediyor, engellilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve engelsiz bir dünya diliyorum."

 

 

 

 

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.