TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Dört İlçede Temel Afet Bilinci Eğitimleri Gerçekleştirildi
30/11/2017 10:49:05
Dört İlçede Temel Afet Bilinci Eğitimleri Gerçekleştirildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü arasında imzalanan danışmanlık ve eğitim protokolü kapsamında? "Temel Afet Bilinci" ve "Yapısal Olmayan Tehlikelerin Azaltılması" alanlarında sertifika programına katılım göstererek eğitmen olmaya hak kazanan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı personelleri dört ilçede eğitim verdi.

Bölgede gerçekleşebilecek muhtemel afetler öncesinde alınabilecek tedbirleri, afet esnasında ve sonrasında dikkat edilmesi gereken temel hususları personellere hatırlatmak ve afetler konusunda toplumsal farkındalığı arttırmak adına Süleymanpaşa, Malkara, Ergene ve Çorlu olmak üzere 4 ayrı ilçede, komşu ilçelerin de katılımıyla `ABCD Temel Afet Bilinci' eğitimleri gerçekleştirildi.

Kamu kurumlarından ve vatandaşlardan gelecek talepler doğrultusunda, `Temel Afet Bilinci' ve `Yapısal Olmayan Tehlikelerin Azaltılması' eğitimlerinin sürekliliği planlanıyor.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.