TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Başkan Kadir Albayrak'ın Engelliler Haftası Mesajı
09/05/2019 16:41:28
Başkan Kadir Albayrak'ın Engelliler Haftası Mesajı

10-16 Mayıs tarihleri arasındaki hafta, Birleşmiş Milletlerin kararı doğrultusunda Engelliler Haftası olarak kabul edilmiştir. Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin sorunlarına dikkat çekilen bu haftada, engelli bireylerimizin ihtiyaç ve sorunlarının giderilmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Engellilik hali sadece engellileri ve ailelerini değil, toplumun tamamını ilgilendiren önemli bir konudur. Engelliler ve ailelerinin yaşadığı sorunların çözümü noktasında gerek devlet kurumları gerek sivil toplum kuruluşları ve gerekse vatandaşların iş birliğiyle her alanda köklü ve kapsamlı çalışmalar yapılmalıdır.

Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, engelli vatandaşlarımızın daha rahat bir yaşam sürdürebilmeleri için her türlü desteği ve yardımı sağlamayı üzerimize düşen bir görev olarak kabul ediyor ve bu alanda çalışmalar yürütüyoruz. 11 ilçemizde yol ve kaldırımları, engelli kullanımına uygun hale getirmek için kapsamlı çalışmalar yaptık. Şehir içi toplu ulaşımda hizmet veren toplu ulaşım araçlarımız ve durak yerlerimiz, engellilerimizin yararlanabileceği standartlardadır. Engelli hizmet araçlarımızla, engelli vatandaşlarımızın İstanbul ve Edirne'de bulunan hastanelere tedavi amaçlı ulaşımlarını sağlıyoruz. Ayrıca engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza evde bakım hizmeti veriyoruz. Sosyal belediyecilik hizmetlerinin başarılı örneklerini ortaya koyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerimiz artarak devam edecek.

Bu duygu ve düşüncelerle 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nın, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik toplumsal duyarlılığı güçlendirmesini diliyor, engellilerimize ve ailelerine sağlıklı, mutlu, huzurlu ve engelsiz bir yaşam diliyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.