TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Başkan Kadir Albayrak'ın 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 100. Yıl Dönümü Mesajı
12/03/2021 08:52:02
Başkan Kadir Albayrak'ın 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 100. Yıl Dönümü Mesajı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi.

Özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın en önemli simgelerinden biri olan İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Büyük Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde tüm imkânlarını seferber ederek Kurtuluş Savaşı'nda galip gelen milletimizin kahramanlığı ve vatan sevgisi, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un edebi mısralarında en güçlü şekilde hayat bulmuştur.

Kurtuluş Savaşı'nın en zor günlerinde yazılan İstiklal Marşı, dünyadaki tek gazi meclis olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 12 Mart 1921 tarihinde okunmuş ve oy birliği ile kabul edilmiştir.

Milli Mücadele ruhunu en güzel şekilde yansıtan İstiklal Marşımız, aynı zamanda ay yıldızlı al bayrağımızda bütünleşen şanlı bir destandır.

İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde Milli Mücadelenin Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisinin değerli üyelerini, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.