TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
17 AĞUSTOS DEPREMİ ANMA ETKİNLİKLERİ KAPSAMINA VATANDAŞLARA DEPREM EĞİTİMİ VERİLİYOR
21/01/2022 13:09:52
17 AĞUSTOS DEPREMİ ANMA ETKİNLİKLERİ KAPSAMINA VATANDAŞLARA DEPREM EĞİTİMİ VERİLİYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 17 Ağustos Marmara Depreminin yıl dönümünde deprem simülasyon TIR'ı ile vatandaşlara deprem farkındalığı oluşturdu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından 16 Ağustos tarihinde Süleymanpaşa ilçesindeki Sahil Dolgu Alanı'na kurulan deprem simülasyon TIR'ı ile vatandaşlara deprem anında ve sonrasında yapması gerekenler hakkında bilgi verildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği simülasyon TIR'ı 17 Ağustos saat 24.00'e  alanda eğitim vermeye devam edecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Tekirdağ'ın deprem bölgesinde yer alan bir şehir olduğunu belirterek "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda önemli çalışmalara imza attık. 17 Ağustos Marmara Depremi'nin yıl dönümünde kurduğumuz deprem simülasyon TIR'ı ile de vatandaşlarımızı deprem konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Ülkemizde ve tüm dünyada bir daha böyle felaketlerin yaşanmamasını temenni ediyoruz" dedi

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.