TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN DEPREME HAZIRLIK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
27/01/2022 10:41:01
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN DEPREME HAZIRLIK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Tekirdağ'ın birinci derecede deprem bölgesinde olduğu gerçeği ile hareket eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, olası bir doğal ve afet ve acil durumlarda elektrik kesintileri ve iletişim kopukluğunun önüne geçmek amacıyla ilave tesisat montajına başladı.

Büyükşehir Belediyesi ve Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında olası doğal afetler ve acil durumlarda ilk karşılaşılan sorunlardan biri olan elektrik kesintileri ve iletişim kopukluğunun önüne geçilmesi için il genelindeki afet toplanma alanlarında, afet sonrasında oluşabilecek elektrik kesintisi risklerine karşı jeneratörle besleme yapılabilmesi amacıyla ilave tesisatların montajına başlandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Büyükşehir Belediyesi sınırlarımızda bulunan afet toplanma alanlarında yapılmaya başlanan ilave tesisatlar, acil olarak toplanma alanında elektrik ile çalışan cihazların çalıştırılabilmesi, iletişim kopukluklarına karşı vatandaşların cep telefonlarını şarj edebilmelerine imkan sağlanmasını amaçlıyoruz. Bahse konu tesisat ilavesi çalışmasını ilçe merkezlerimizde bulunan 220 adet toplanma alanında gerçekleştireceğiz. Çalışmayı 2021 yılı içerisinde tamamlamayı planlıyoruz.  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.