TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
HAYRABOLU İLÇESİ İLYAS MAHALLESİ'NDE İÇME SUYU HATLARI YENİLENDİ
15/09/2022 14:44:25
HAYRABOLU İLÇESİ İLYAS MAHALLESİ'NDE İÇME SUYU HATLARI YENİLENDİ

Tekirdağ il genelinde yaptığı altyapı yatırımları ile vatandaşların takdirini kazanan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ), halkın kaliteli ve sağlıklı içme suyuna erişiminin sağlanması adına içme suyu hatlarını yenilemeye devam ediyor.

Bu kapsamda; Hayrabolu İlçesi’nin İlyas Mahallesi’ne içme suyu temini sağlayan hat son teknoloji borular ile yenilendi.  İlyas Mahallesi Sait Esircan Caddesi’ne su sağlayan ve arıza veren Q 90 HDPE hat, 250 metre Q 90 mm HDPE boru değişimi ve bir adet DN 100 vana montajı, yine İlyas Mahallesi Sarbanı Ahmet Caddesi’ne su sağlayan ve arıza veren Q 160 HDPE hat, 175 metre Q 160 mm HDPE boru ile, son olarak İlyas Mahallesi Sevgi Sokağa su sağlayan ve arıza veren Q 90 HDPE hat, 110 metre Q 90 mm HDPE boru ile değişimi yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

TESKİ’nin il genelinde çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve TESKİ Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Albayrak, “Hayrabolu İlçemize İlyas Mahallemizin ihtiyacı olan sağlıklı içme suyunun temin edilmesi için mevcut eski hat, TESKİ ekiplerimiz tarafından yapılan çalışmalar ile son teknoloji borular ile yenilenerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Altyapı kapsamına giren bütün hizmetleri eksiksiz şekilde yerine getirebilmek için il genelinde 7/24 esasına göre çalışmalarını sürdüren TESKİ ekiplerimiz çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Yenilenen içme suyu hatlarımızın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.