TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
TRAKYA'NIN EN BÜYÜK MEYDAN PROJESİ İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
13/01/2023 10:22:15
TRAKYA'NIN EN BÜYÜK MEYDAN PROJESİ İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kent estetiğine önem veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesinin tarihi dokusuna uygun olarak yapılması planlanan "Süleymanpaşa Büyük Meydan Projesi" çerçevesinde son aşama olan Telekom binasının yıkım çalışmaları devam ediyor. Tamamlandığında Trakya Bölgesi'nin en büyük meydanı olacak olan proje ile ilgili Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa İlçesi Trakya Bölgesi'nin En Büyük Meydanına Kavuşacak

3 aşama şeklinde gerçekleştirilecek olan Süleymanpaşa Büyük Meydan Projesi kapsamında geçtiğimiz yıl Süleymanpaşa Katlı Yer Altı Otoparkı ve meydan düzenlemesi ile ilçenin önemli bir simgesi olan Merdivenli Park, düzenlenen açılış törenleriyle vatandaşların hizmetine sunulmuştu. Projenin 3'üncü aşaması çerçevesinde ise, Telekom binasının yıkım çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Süleymanpaşa ilçesi Trakya Bölgesi'nin en büyük meydanına kavuşmuş olacak.  

Proje kapsamında yürütülen çalışmalarla alakalı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda, proje çalışmaları başladığı günden bugüne dek olan faaliyetler değerlendirildi ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda ayrıca Telekom binasının yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından izlenecek yol haritası ile alakalı kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi.

COVİD-19 salgını dolayısıyla sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kuralları göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen toplantıda, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan ile daire başkanları ve ilgili daire başkanlıklarının personeli yer aldı.

"Projemiz Tamamlandığında Kentimize Tarihi Dokumuza Uygun Bir Meydan Kazandırmış Olacağız"

Konu hakkında bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Süleymanpaşa ilçemizde, Büyük Meydan Projesi kapsamında Trakya Bölgesi'nin en büyük meydanını oluşturma çalışmalarımızın 3. etabına geldik. Telekom Adası'nın kamulaştırılması sonucunda binamızın yıkım işlemlerine başladık. Yıkım ve hafriyat kaldırma çalışmalarının tamamlanmasıyla meydanımız daha da genişleyecek ve sosyal donatılar kazanacaktır. Bugün de projemizle ilgili olarak kapsamlı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Projemiz çerçevesinde yapılacak çalışmaları ele aldık. Mavi gözlü kentimizin tarihi dokusunu uygun olarak tamamlayacağımız projemizin şehrimize ve siz değerli hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.