TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ÇELENK SUNMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
18/03/2023 12:40:57
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ÇELENK SUNMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolasıyla Tarihi Valilik Binası Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi.

Tören, kurumlar tarafından çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.  Daha sonra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım tarafından Şehitlik Defteri imzalandı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü çelenk sunma törenine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Enez Kaplan ve Mustafa Yel, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, il protokolü, gaziler, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Protokol Üyeleri Şehitlik Abidesini Ziyaret Etti

Protokol üyeleri 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında daha sonra Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Şehitler Abidesi’ni ziyaret ederek Çanakkale Şehitlerinin temsili kabirlerine karanfil bıraktı.

Başkan Kadir Albayrak, “108 Yıl Önce Şanlı Bir Kahramanlık Destanı Yazan Aziz Şehitlerimizi Saygı, Rahmet ve Minnetle Anıyorum”

Etkinlikler sonrası açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin sonsuz vatan sevgisiyle tüm imkanlarını seferber ederek en modern silahlara sahip düşman ordularına karşı galip geldiği şanlı bir zaferdir. Kahraman Türk Ordusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Çanakkale’nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Çanakkale Savaşı’nın kazanılmasında önemli bir yeri olan 57. Alay’ın Tekirdağ’da kurulmuş olması da bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Ben bu duygu ve düşüncelerle 108 yıl önce şanlı bir kahramanlık destanı yazan başta büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.