TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
ÇERKEZKÖY TEPE EMLAK KONUTLARI KAVŞAĞI HİZMETE AÇILDI
15/08/2023 18:20:08
ÇERKEZKÖY TEPE EMLAK KONUTLARI KAVŞAĞI HİZMETE AÇILDI

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çerkezköy ilçesinde yapımına başlanan Tepe Emlak Konutları Kavşağı tamamlanarak düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine sunuldu. 11 ilçe genelinde hayata geçirdiği projelerle daha konforlu ulaşımın önünü açan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, hizmete açtığı Tepe Emlak Konutları Kavşağı ile bölge trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak.  Yapımı tamamlanan Tepe Emlak Konutları Kavşağı, İstanbul-Çerkezköy-Kapaklı-Saray Devlet Yolunu Çerkezköy ilçe merkezine bağlayacak.

 

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK “YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ÇALIŞMA BÖLGEDEKİ TRAFİK YOĞUNLUĞUNU AZALTTIĞI GİBİ TRAFİK AKIŞINI HEM SÜRÜCÜLER HEM DE YAYALAR AÇISINDAN DAHA GÜVENLİ VE KONFORLU HALE GETİRMİŞTİR”

 

Törende konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “11 ilçemizde hizmet ve yatırımlarımızın meyvelerini aldığımız yoğun bir dönemi yaşıyoruz. Büyüyen ve gelişen ilçemiz Çerkezköy hak ettiği hizmetleri alıyor. Kentsel büyüme sonucunda meydana gelen trafik yoğunluğunu azaltmaya yönelik projeler gerçekleştiriyoruz. Bu alanda en önemli projelerimizden olan Çerkezköy Bağlık Viyadüğümüzü geçtiğimiz günlerde hizmete açtık. Bugün ise Tepe Emlak Konutları Kavşağımızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Son yıllarda trafik yoğunluğunun giderek arttığı bu bölgede kapsamlı teknik inceleme sonucunda kavşak düzenlemesi projemizi hazırladık ve uygulamaya geçirdik. Yapmış olduğumuz çalışma bölgedeki trafik yoğunluğunu azalttığı gibi trafik akışını hem sürücüler hem de yayalar açısından daha güvenli ve konforlu hale getirmiştir. Tepe Emlak Konutları Kavşağı projemiz Çerkezköy’ümüze hayırlı olsun. Yakın bir zamanda Çerkezköy Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun da açılışını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak siz değerli vatandaşlarımıza sürekli artan bir ivmeyle hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

Törende Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Pakdil Tepe Emlak Konutları Kavşağı ile ilgili teknik bilgiler verdi. Açılış töreninde Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da konuşma yaptı. Akay konuşmasında Tepe Emlak Konutları Kavşağının ilçe trafiğini özellikle de Narin ve Altıyol Kavşağını önemli ölçüde rahatlatacağını söyledi. Törende Tekirdağ Milletvekilleri Nurten Yontar ve İlhami Özcan Aygun de konuşma yaparak Tepe Emlak Konutları Kavşağının kazandırılmasında başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.