TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
ROTARY KULÜBÜ'NDEN BÜYÜKŞEHİRE DEPREM KONTEYNERİ DESTEĞİ
19/09/2023 16:05:02
ROTARY KULÜBÜ'NDEN BÜYÜKŞEHİRE DEPREM KONTEYNERİ DESTEĞİ

Tekirdağ’ın deprem kuşağında yer alması gerçeğinden hareketle olası bir deprem anında yaşanabilecek can ve mal kaybını en aza indirmek ve yaşanacak olası bir depremi en az hasarla atlatmak amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne sivil toplum kuruluşları tarafından da destek veriliyor.

Tekirdağ Rotary Kulübü tarafından temin edilen Afet ve Acil Durum Konteyneri düzenlenen törenle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası önünde gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan Tekirdağ Rotary Kulübü Başkanı Gökhan Aydın, Rotary Kulübü olarak büyükşehir belediyesinin deprem konusunda yaptığı başarılı çalışmalarına destek olmak amacıyla deprem konteyneri hibe ederek katkı vermek istediklerini dile getirdi.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “DEPREME HAZIRLIK ÇALIŞMALARIMIZI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜRKEN, TÜM PAYDAŞLARIMIZLA DA İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

Afet ve Acil Durum Konteyneri teslim töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, deprem çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini dile getirerek, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizin deprem kuşağında yer alması gerçeğinden hareketle depreme hazırlık konusunda önemli çalışmalara imza atıyoruz. Yaptığımız çalışmaların yanında diğer tüm paydaşlarımızla da işbirliği içerisindeyiz. Bu kapsamda sivil toplum kuruluşlarının desteği de çok önemli. Tekirdağ Rotary Kulübü’ne, bu anlamlı desteğinden dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Rotary Kulübü 2420. Bölge Guvernörü Mehmet Altay da yaptığı konuşmasında deprem çalışmalarının önemine değinerek, bu konuda herkesin taşın altına elini sokması gerektiğinin altını çizdi.

Konuşmaların ardından Başkan Albayrak diğer yetkililerle birlikte Afet ve Acil Durum Konteynerini inceledi. Günün anısına bir de fidan dikimi gerçekleştirildi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.