TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
SARAY İLÇESİ KAPALI SPOR SALONU'NUN TEMELİ 6 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ ATILIYOR
02/11/2023 13:35:56
SARAY İLÇESİ KAPALI SPOR SALONU'NUN TEMELİ 6 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ ATILIYOR

Geniş hizmet yelpazesi ve sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde il genelinde yaptığı vizyonel yatırımlar, hayata geçirdiği projeler ve kente kazandırdığı dev tesislerle Tekirdağ’ı bir marka kent haline getirme yolunda hızla ilerleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Saray ilçesinde bir tesisi daha vatandaşların hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Saray Kapalı Spor Salonu’nun temeli 06 Ekim Pazartesi Günü saat 11:00’de düzenlenecek törenle atılacak.

SARAY, KAPALI SPOR SALONU’NA KAVUŞUYOR

Saray İlçesi Ayaspaşa Mahallesi’nde yapımına başlanacak ve toplam inşaat alanı 2066.76 m2 olan tesis 533 kişilik seyirci kapasitesine sahip olacak. Spor salonu üç farklı birimden oluşmaktadır. Oyun alanının yer aldığı ana birimin kısa kenarlarına bitişik sporcu, hakem ve antrenör soyunma odalarını içeren birim ile seyirci fuaye ve wc-lavaboların yer aldığı ikinci bir birim yer almaktadır. Tesisin projesinde engelli sporcu ve engelli seyirciler ayrıca düşünülmüş olup mekânlara ulaşımları rahatlıkla sağlanacak şekilde uygulamalar yapılacaktır. Seyirci ve sporcular için düzenlenmiş iki ayrı girişin yanı sıra, yangın kaçışına avantaj sağlayan acil çıkış kapısı da yer almaktadır.          

BAŞKAN ALBAYRAK: “SARAY İLÇESİ KAPALI SPOR SALONU, İLÇEDE ÖNEMLİ BİR EKSİKLİĞİ GİDERECEK”

Tekirdağ’ı bir marka kent haline getirme yolunda emin adımlarla ilerlediklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Cumhuriyet tarihinin en büyük tesislerini Tekirdağ’a kazandırıyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hizmet ve yatırımlarımızla Tekirdağ’ı geleceğe taşıyoruz. Bu kapsamda Saray ilçemizde kapalı spor salonunun temelini 06 Ekim Pazartesi Günü atıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı temel atma törenimize davet ediyorum. Tekirdağ, büyükşehir ile büyüyor, gelişiyor, yenileniyor ve geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Vatandaşlarımızın yaşamaktan keyif aldığı bir Tekirdağ için gece gündüz çalışıyoruz. İlkleri, en büyük projeleri hayata geçiriyoruz. Saray ilçesi Kapalı Spor Salonu’muz şimdiden tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.