TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ MESAJI
25/11/2023 10:14:31
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ MESAJI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

25 Kasım günü, Birleşmiş Milletlerin 1999 yılında aldığı karar doğrultusunda tüm dünyada farkındalık yaratmak amacıyla Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak ilan edilmiştir.

Ülkemizin gündeminden hiç düşmeyen ve giderek artan kadına yönelik şiddet çözüme kavuşturulması gereken önemli bir toplumsal sorundur.

Bu anlamda daha etkin mücadele için erken yaşlardan itibaren verilecek iyi bir eğitim ile bireylerin bilinçlenmesi sağlanmalı, kadına yönelik şiddetin önlenmesiyle ilgili sosyal projeler hayata geçirilmeli, kadını korumaya yönelik kamu hizmetleri güçlendirilmeli ve çözüm sağlamaya yönelik yasal düzenlemeler yapılmalıdır. Kadına yönelik şiddetle mücadelede çok önemli bir yasal güvence olan İstanbul Sözleşmesi’ne yeniden taraf olunmalıdır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Kadın Danışma Merkezleri bünyesinde yürüttüğümüz kadını ve aileyi güçlendirmeye yönelik çalışmalarımızla vatandaşlarımızın yanındayız.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün toplumumuzda bilinç ve duyarlılığı güçlendirmesi ümidiyle, kadına yönelik her türlü şiddeti kınıyor, şiddetin tamamen ortadan kalktığı daha güzel bir dünya diliyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.