TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
ERGENE SPOR KOMPLEKSİ'NİN TEMELİ 24 OCAK ÇARŞAMBA GÜNÜ ATILIYOR
20/01/2024 12:22:39
ERGENE SPOR KOMPLEKSİ'NİN TEMELİ 24 OCAK ÇARŞAMBA GÜNÜ ATILIYOR

Geniş hizmet yelpazesi ile toplumun tüm kesimlerine hitap eden proje ve çalışmalara imza atan ve sosyal belediyeciliğin başarılı örneklerini sergileyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Ergene ilçesinde bir tesisi daha vatandaşların hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Ergene İlçesi Spor Kompleksi’nin temeli 24 Ocak Çarşamba günü saat 14.00’te düzenlenecek törenle atılacak.

ERGENE, FIBA STANDARTLARINA UYGUN KAPALI SPOR SALONU’NA KAVUŞUYOR

Ergene ilçesi Yeşiltepe Mahallesi’nde yapımına başlanacak ve toplam inşaat alanı 2.024 metrekare olan tesis, 500 kişilik seyirci kapasitesine sahip olacak ve FIBA standartlarına uygun olarak inşa edilecek. Ergene Spor Kompleksi bünyesinde hentbol, basketbol ve voleybol sahası bulunacak. Kadın-erkek soyunma, duş ve WC alanları yer alacak. Proje çerçevesinde hakem odaları, basın odası ve ilk yardım odası gibi alanlar olacak.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK TESİSLERİNİ TEKİRDAĞ’A KAZANDIRIYOR OLMANIN GURUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Hizmet, proje ve yatırımlarını aralıksız bir şekilde sürdürdüklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Cumhuriyet tarihinin en büyük tesislerini Tekirdağ’a kazandırıyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hizmet ve yatırımlarımızla Tekirdağ’ı geleceğe taşıyoruz. Bu kapsamda Ergene ilçemizde kapalı spor salonunun temelini 24 Ocak Çarşamba günü atıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı temel atma törenimize davet ediyorum. Tekirdağ, büyükşehir ile büyüyor, gelişiyor, yenileniyor ve geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Vatandaşlarımızın yaşamaktan keyif aldığı bir Tekirdağ için gece gündüz çalışıyor, ilkleri ve en büyük projeleri hayata geçiriyoruz. Ergene ilçesi Kapalı Spor Salonu’muz şimdiden tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.