TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BEYAZKÖY DÜĞÜN SALONU'NUN TEMELİ TÖRENLE ATILDI
26/01/2024 15:18:17
BEYAZKÖY DÜĞÜN SALONU'NUN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 11 ilçe genelinde sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek Saray ilçesi Beyazköy Düğün Salonu projesinin temelini attı. Temel atma törenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Saray ilçesi Beyazköy Mahallesi’nde yapımına başlanacak ve vatandaşların özel günlerine ev sahipliği yapacak olan tesis 1.035 metrekare toplam yapı inşaat alanına sahip olacak. Tesiste, düğün salonu, gelin odası, mescit, bebek emzirme odası, mutfak, çocuk oyun alanları, açık otopark ve teknik hacimler yer alacak. Temel atma töreninde konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal, proje ile ilgili vatandaşlara teknik bilgiler verdi. Yüksel Özdal’ın ardından konuşma yapan Beyazköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Özer, “Bugün Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’ın mimarlığında güzel düğün salonumuzun temelini atıyoruz. Kadir Başkanım bize, isteyin biz yapacağız dedi. Biz istedik şimdi bugün burada birlikteyiz. Bu eser Kadir Başkanımın eseridir. Ben bugün burada temelini atacağımız düğün salonunun mahallemize kazandırılmasında başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanım olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Temel atma töreninde konuşma yapan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş ise “Kadir Başkan Saray ilçemizde doğru sorular sorup doğru cevaplar almasıyla meşhurdur. Beyazköy’de, Safaalan’da ve Çukuryurt’ta bu tesislerin eksikliğini gayet iyi biliyordu. Kadir Albayrak, Saray ilçemiz için olabilecek en iyi Büyükşehir Belediye Başkanlarımızdandır. Kendisini bu topraklar asla unutmayacaktır ve her zaman minnetle ve saygıyla anılacaktır. Sadeliği, netliği, hedefe odaklı çalışmaları ile her zaman hatırlanacaktır.” şeklinde konuştu.

 

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK “BU PROJEMİZ BEYAZKÖY MAHALLEMİZE DEĞER KATACAKTIR”

 

Törende konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ ilimiz 2014 yılında büyükşehir statüsüne; köylerimiz ise mahalle statüsüne kavuştu. Bu süreç büyük bir değişim ve dönüşümü beraberinde getirdi. Kırsal mahallelerimiz, ilçe merkezlerimizdeki mahallelerimiz gibi Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve TESKİ’nin hizmetlerinden yararlanmaya başladı. Geride bıraktığımız 9 yılda Beyazköy Mahallemiz de dâhil olmak üzere kırsal mahallelere yönelik pek çok projeye imza attık. Bu hizmetlerimizin sonuncusu Beyazköy Düğün Salonumuzdur. Bu projemiz Beyazköy Mahallemize değer katacaktır. İlçe merkezlerine gitmeye, büyük masraflar yapmaya gerek kalmaksızın, olumsuz hava koşullarından etkilenmeden; yılın her mevsiminde nişan, kına gecesi, düğün ve diğer organizasyonlarını burada yapabileceksiniz. Düğün Salonu projemiz, Beyazköy Mahallemizde önemli bir ihtiyacı karşılarken, siz değerli vatandaşlarımız arasında birlik ve beraberlik duygusunun her daim güçlü kalmasına vesile olacaktır. 1.035 metrekare toplam yapı inşaat alanına sahip olacak tesiste, düğün salonu, gelin odası, mescit, bebek emzirme odası, mutfak, çocuk oyun alanları, açık otopark ve teknik birimler yer alacak. Şimdiden bu modern tesisimizin Beyazköy Mahallemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Temel atma töreninde Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun da konuşma yaptı. Aygun konuşmasında “İki gün önce Ergene’de çocuklarımızın, gençlerimizin spor yapabileceği bir tesisin temelini attık. O gün kendisinden almış olduğum bir bilgiyi bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu dönem içerisinde 451 eser bitirilmiş. 31 Mart’a kadar 15 eserin daha açılışını gerçekleştireceğiz. Kazandırılan bu eserler için kendisine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi

 

Konuşmaların ardından Beyazköy Düğün Salonu’nun temelleri alkışlar eşliğinde atıldı.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.