TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
SÖMESTİR ETKİNLİKLERİ TAMAMLANDI
02/02/2024 11:46:46
SÖMESTİR ETKİNLİKLERİ TAMAMLANDI

Geniş hizmet yelpazesi ile toplumun tüm kesimlerine hitap eden proje ve çalışmalara imza atan, sosyal belediyeciliğin en başarılı örneklerini sergileyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, yarıyıl tatilinde hem yetişkinlere hem de 48–72 ay / 7-9 yaş grubunda yer alan çocuklara yönelik organize edilen ‘Sömestir Etkinlikleri Programı’ tamamlandı.

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde uygulanan etkinlik programı çerçevesinde çocuklar birlikte eğlenip okul yorgunluğunu atarken, yetişkin atölyelerinde de ebeveynler,  ebeveyn ve çocuğu ilgilendiren birçok konuda bilgi sahibi oldular.

 

ÇOCUKLAR SÖMESTİR TATİLİNDE HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ

 

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi Kadın Danışma Merkezi’nde 10.00-12.00/14.00-16.00 saatleri arasında eğlenceli ve bilgilendirici aktiviteler şeklinde gerçekleştirilen Sömestr etkinlikleri kapsamında 48–72 ay çocuklar için; İletişim Atölyesi, Hikâye Atölyesi, Mahremiyet Atölyesi, Duygularım Atölyesi hazırlanırken 7-9 yaş çocuklar için Yaratıcı Drama Atölyeleri yapıldı. Yetişkin Atölyelerinde ise İletişim Becerileri Atölyesi, Ebeveyn Tutumları Atölyesi, Mahremiyet ve Kişisel Sınırlar Atölyesi, Kadın ve Çocuk Hakları Atölyesi ve Duygular Atölyesi gerçekleştirildi. Çocuklar bu atölyelerde bir yandan becerilerini geliştirirken diğer taraftan da eğlenme fırsatı buldular. Bilişsel alan, sosyal-duygusal alan, dil gelişimi, psikomotor gelişim alanlarının desteklenmesini sağlayan atölyeler ile çocuğun kendini ifade etmesi, sosyalleşmesinin desteklenmesi, gruba uyumlu davranmasına katkı sağlandı. Bu etkinlikler sayesinde çocuklar yoğun bir ders programının ardından eğlenirken öğrenmeye devam ettiler.

 

YETİŞKİNLER, EBEVEYN VE ÇOCUĞU İLGİLENDİREN BİRÇOK KONUDA BİLGİ SAHİBİ OLDULAR

 

Yetişkinlerin ise bu atölyelerde, hem başka bireylerle hem de çocuklarıyla olan iletişiminde engelleyici ve destekleyici noktaları fark etmeleri sağlanarak, iletişim engellerinin neler olduğu ve bunların bireyin gelişimine ne gibi etkileri olduğu konularının yanı sıra ‘Çocuklarla nasıl iletişim kurmalıyız?’ sorusuna yanıt bulurken bireysel hakları konusunda, ebeveyn ve çocuğu ilgilendiren birçok konuda da bilgi sahibi oldular.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK, EĞİTİME VE ÇOCUKLARIMIZIN GELİŞİM SÜREÇLERİNE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ.”

 

Gerçekleştirilen programın yarıyıl tatilinde çocuklar ve yetişkinler için faydalı ve eğlenceli bir etkinlik olduğunu dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bugünün minikleri, yarının büyükleri olacak. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak hazırladığımız güzel ve eğlenceli programda çocuklarımız, yarıyıl tatilini en iyi şekilde geçirdiler ve ikinci döneme moralli bir şekilde hazırlandılar. Programda yetişkinler için de atölye etkinlikleri gerçekleştirildi. Eğitime en çok bütçe ayıran belediyelerin başında geliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak, eğitime ve çocuklarımızın gelişim süreçlerine destek olmaya devam edeceğiz. Bu süreçte ebeveynlerimizi de bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için gerekli çalışmaları yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Çocuklarımıza şimdiden başarılı bir ikinci dönem geçirmelerini temenni ediyor ve derslerinde başarılar diliyorum” dedi.

Etkinliğe katılan çocuklar ve ebeveynler, aktivitelerden çok memnun kaldıklarını belirtirken, sömestr tatillerini etkili bir biçimde geçirdiklerini, faydalı bulduklarını ve bu tarz etkinliklerin devam etmesini istediklerini dile getirdiler.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.