TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BÜYÜKŞEHİR'DEN SARAY'A MODERN KENT PARK-SOSYAL TESİS VE KÖPRÜ
26/02/2024 18:31:50
BÜYÜKŞEHİR'DEN SARAY'A MODERN KENT PARK-SOSYAL TESİS VE KÖPRÜ

İl genelinde hizmet, yatırım ve projelerini titizlikle sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Saray ilçesine yaklaşık 51 milyon TL bedel ile kent park, sosyal tesis, köprü ve menfez inşa etti. Söz konusu yatırımların açılışı; 28 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

SARAY İLÇESİ 100. YIL KENT PARK VE SOSYAL TESİS

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Saray’da vatandaşların sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerine aynı anda cevap verebilecek ve tasarımları ile tüm yaş gruplarına hitap edecek alanların yer aldığı Saray İlçesi 100. Yıl Kent Park ve Sosyal Tesis ile vatandaşların ulaşımlarını konforlu bir şekilde gerçekleştirmelerine imkan sağlamak amacıyla Ayaspaşa Mahallesi Köprü ve Bağlantı Yollarını yaparak bölgeyi modern bir görünüme kavuşturdu.

Saray İlçesi 100. Yıl Kent Park ve Sosyal Tesis projesinde 800 m²’lik sosyal tesis inşa edilmiş olup 550 m²’si kapalı düğün salonu olmak üzere projede mutfak, WC’ler, gelin odası ve büfe yer alıyor. Ayrıca 48 araçlık otoparkın yanı sıra düğün salonunun ön tarafında da 1.200 m²’lik açık kır bahçesi de bulunuyor. Projenin diğer kısımlarında ise bisiklet yolları, yeşil alanlar, koşu ve yürüyüş yolları, temalı çocuk oyun alanları, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, futbol sahası, açık hava spor aletleri, kamelya ve pergoleler, aydınlatma ile kent donatı elemanları yer alıyor.

AYASPAŞA MAHALLESİ KÖPRÜ VE BAĞLANTI YOLLARI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından imalatı yaptırılan köprü, Galata Deresi üzerinde olup Saray ilçe merkezini, Vatan Caddesi üzerinden Saray Devlet Hastanesine bağlıyor. Tek açıklıklı olan köprü, üstyapısı 23 adet ön gerilmeli I tipi kiriş ve betonarme döşemeden oluşuyor. Köprü uzunluğu 23 metre, Köprü platform genişliği 20 metre olup, 14 metre taşıt yolu 6 metre yaya yolu olarak projelendirildi. Köprü ayrıca yüzeysel temel sistemi ile imal edildi. Projede ayrıca köprünün bağlantı yolları da Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince yapıldı. Bahse konu köprü ve bağlantı yolları, Saray Devlet Hastanesi’nden çevreyoluna direkt geçiş sağlayacak.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “HALKIMIZIN REFAHI İÇİN HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ”

11 ilçede hayata geçirdiği proje ve yatırımlarla sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilediklerini ifade eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sosyal hayatına dokunacak önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu anlamda Saray İlçesi Kent Park ve Sosyal Tesis ile Ayaspaşa Mahallesi Köprü ve Bağlantı Yollarını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Söz konusu yatırımlarımızı, toplamda yaklaşık olarak 51 milyon TL bedel ile hayata geçirdik. Kent park ve sosyal tesis projemizle vatandaşlarımıza nefes alıp sosyalleşebilecekleri bir alan kazandırdık. Saray Devlet Hastanesi’nin bulunduğu bölgede yaptığımız köprü, menfez ve bağlantı yolları çalışmamızla da ilçe trafiğine rahat bir nefes aldırdık. Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın refahı için hizmete devam edeceğiz. Projelerimizin tüm vatandaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.