TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BAŞKAN YÜCEER, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
03/05/2024 13:46:51
BAŞKAN YÜCEER, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Her fırsatta, ‘Herkesin, her kesimin ihtiyaçlarına duyarlı belediyecilik’ vurgusuyla toplumun tüm kesimlerine kucak açan, ‘Tekirdağ gibi Candan’ sloganı ile Tekirdağlıların gönüllerinde taht kuran Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, ‘Candan Belediyecilik’ anlayışının bir gereği olarak, hizmet yolculuğunun ilk basamağında yer alan mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek samimi bir toplantı gerçekleştirdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Yılmaz İçöz Salonu’nda geniş çaplı katılımla gerçekleştirilen toplantıda muhtarlara hitap eden Başkan Yüceer, diyaloğun önemine vurgu yaptı, hizmetlerin vatandaşa en hızlı ve en verimli şekilde ulaşması sürecinde muhtarların üstlendiği rolün son derece değerli olduğunun altını çizdi.

 

BAŞKAN YÜCEER: “DEMOKRASİMİZİN TEMEL TAŞI OLAN MUHTARLARIMIZLA HER ZAMAN İLETİŞİM HALİNDE OLACAĞIZ”

 

Her zaman mahalle muhtarlarıyla iletişim halinde olacaklarını dile getiren Başkan Yüceer, “Bugün burada, randevu talebi bulunan ama yoğunluktan dolayı yanıt veremediğimiz mahalle muhtarlarımızla bir araya gelmek istedik. Muhtarlarımız, Demokrasimizin temel taşı, vatandaşa hizmet yolunda bizim en değerli yol arkadaşımızdır.  Köy ve mahallelerin gerçek temsilcileri, demokrasi zincirinin ilk halkası, yerel yönetimlerin kurucu unsuru olan muhtarlarımızın, hizmetlerin vatandaşa ulaşma noktasında üstlendiği rol yadsınamaz. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman muhtarlarımızla iletişim halinde olacağız. Muhtarlarımız mahallelerde bizim gözümüz, kulağımız olacak. Onların talepleri, önerileri ve beklentileri bizim için son derece önemli çünkü biliyoruz ki muhtarlarımız vatandaşlarımızla bizim aramızda köprü vazifesi görmektedir. Vatandaşımız ilk iş olarak muhtarlarımızın kapısını çalmaktadır. Dolayısıyla muhtarlarımızla her zaman iletişim halinde olacağız. Halkımıza hizmet yolunda her zaman muhtarlarımızla birlikte yürüyeceğiz. Kapımız her zaman açık olacak. Sık sık muhtarlarımızı mahallelerinde ziyaret edeceğiz. Vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini ilk ağızdan öğreneceğiz ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacağız. Çözüm odaklı hizmet anlayışımızın temelinde muhtarlarımız olacak.

 

"HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ"

 

Tüm muhtarlarımızın hayırlı olsun dilekleri için çok teşekkür ediyorum. Ben de, halkın hür iradesi ile göreve gelen muhtarlarımıza hayırlı olsun diyorum. Allah utandırmasın. Hep birlikte başaracağız. Birlikte başaracağız, birlikte kazanacağız. Biz başarılı olursak kentimiz başarılı olur, kentimiz başarılı olursa halkımız mutlu olur. Vatandaşlarımızın mutluluğu her şeyden önemli. Gücünü halktan alan halkçı belediyecilik anlayışıyla dürüst, adil ve şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz. Halkımızın desteği ve güveni bize çalışma motivasyonu ve güç veriyor. Şehrimizi ve geleceğimizi her alanda güçlendirmek, daha adil daha yaşanabilir daha güzel bir Tekirdağ için yola çıktık. Herkesin, her kesimin ihtiyaçlarına duyarlı bir belediyecilik anlayışı ile hareket edeceğiz. Mutlu, üreten, ürettiğinden kazanan, hak ettiğini alan bir Tekirdağ inşa etmek için biz hazırız. Şimdi çok çalışma zamanı, halkımız bizden hizmet bekliyor. Bugün burada, yanımızda olan olamayan, destekleri ve iyi dilekleri ile bize güç veren, demokrasimizin temel taşı olan siz değerli muhtarlarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Yüceer, konuşmasının ardından toplantıya katılan mahalle muhtarlarının talep ve önerilerini dinledi, notlarını aldı. Yapılacak çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.