TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Şarköy İlçesinde Halk Buluşması Etkinliği Gerçekleşti
21/06/2019 22:31:24
Şarköy İlçesinde Halk Buluşması Etkinliği Gerçekleşti

Vatandaş odaklı bir yönetim anlayışı benimseyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "11 Gün 11 İlçede Halkımızla Birlikteyiz" sloganıyla başlattığı halk buluşmalarına Şarköy ilçesinde devam etti.

Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (TESKİ) üst yöneticileri ve tüm daire başkanlarının da katılımıyla sabahın erken saatlerinde mesaisine başlayan Başkan Kadir Albayrak, Şarköy ilçesinde bağlı Eriklice, İğdebağları ve İstiklal mahallelerini ziyaret ederek mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Buralarda vatandaşlar tarafından ilgi ve sevgiyle karşılanan Başkan Albayrak, kendilerine Büyükşehir Belediyesi'nin Şarköy ilçesinde hayata geçirdiği çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yeni dönem için planlanan hizmet ve yatırımları da anlatan Başkan Albayrak, "Halkımız için çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Mahalle sakinleri de Başkan Albayrak'a Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı hizmetler dolayısıyla teşekkür etti.

Mahalle ziyaretlerinin ardından Şarköy Belediyesi'ne de beraberindeki heyetle birlikte bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Kadir Albayrak, burada Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var'la birlikte Şarköy ilçesinde hayata geçirilen ve önümüzdeki dönemde yapılması planlanan hizmet ve projelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var da Büyükşehir Belediyesi'nin Şarköy'de yaptığı hizmet ve yatırımlardan dolayı Başkan Kadir Albayrak'a teşekkür etti ve Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde Şarköy halkına hizmet vereceklerini dile getirdi.

Şarköy Kaymakamı Kemal Yıldız'ı da makamında ziyaret eden Başkan Kadir Albayrak, kendisine Büyükşehir Belediyesi tarafından Şarköy ilçesinde hayata geçirilen projeleri anlattı. Yeni hizmet dönemi için Şarköy'de planlanan çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Albayrak, Şarköy'ün turizm ve tarım potansiyelinin çok güçlü olduğunu ve bu potansiyelin Şarköy'ün yararına kullanılacağını söyledi. Şarköy Kaymakamı Kemal Yıldız da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Albayrak'a çalışmalarında başarılar diledi.

Daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Şarköy Belediyesi Meclis Salonu'nda Şarköy ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla buluşan Başkan Kadir Albayrak, mahalle muhtarlarına yeni hizmet döneminde Şarköy ilçesinde hayata geçirilecek olan projeler hakkında bilgiler verdi. Muhtarların mahalleleri hakkındaki talep ve önerileri de dinleyen Başkan Albayrak, sistemli bir çalışmayla Şarköy halkının taleplerine cevap verileceğini söyledi. Muhtarlar da Başkan Kadir Albayrak'a ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler ve çalışmalarında başarılar dilediler. 

Program kapsamında Şarköy Belediyesi Meclis Salonu'nda Büyükşehir Belediyesi, Şarköy Belediyesi ve TESKİ'nin üst yöneticileri ve tüm yetkili personelin de katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Şarköy ilçesinde bu zamana kadar hayata geçirilen hizmet ve yatırımlar ile yeni dönemde yapılması planlanan yatırımlar ele alındı. Taraflar, ihtiyaçlar ve bu ihtiyaçların çözümü noktasında değerlendirmelerde bulundular.

Şarköy ilçesinde kurulan semt pazarını ziyaret eden Başkan Kadir Albayrak, vatandaş ve esnafla bir araya gelerek esnaf ve vatandaşlara iyi pazarlar diledi. Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Vatandaşlar da Başkan Albayrak'a çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Semt pazarının ardından Tekirdağ Bölgesi Tarım Kooperatifleri Birliği Şarköy Şubesi ve Marmara Birlik Mürefte Zeytin Tarım Satış Kooperatifini ziyaret eden Başkan Kadir Albayrak, Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Fikri Özer ve Marmara Birlik Mürefte Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Kahraman Koçer ve yönetimleri ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesinin kırsal kalkınmaya yönelik faaliyetlerinin ele alındığı ziyarette Başkan Albayrak, tarım ve hayvancılığa en çok destek veren yerel yönetimlerin başında geldiklerini söyledi. Kooperatif Başkanı Fikri Özer ve yönetimi de Büyükşehir Belediyesi'nin desteklerinden memnun olduklarını ifade ederek Başkan Albayrak'a teşekkür ettiler.

İlçede görev yapan basın kuruluşlarıyla da bir araya gelen Başkan Kadir Albayrak, bu kapsamda Şarköy'ün Sesi Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yakup Önal, Şarköy Gazetesi İmtiyaz Sahibi Süleyman Yakar ve Şarköy Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Nuri Çağlar'ı ziyaret etti. Başkan Albayrak, gazetecilere gündem hakkında açıklama yaparken, yeni hizmet döneminde hayata geçirilecek olan faaliyetler hakkında da bilgi verdi. Gazeteciler de ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek Başkan Albayrak'a teşekkür ettiler.

Köy ve mahalle ziyaretleriyle tamamlanan Şarköy ilçesi halk buluşmasında Başkan Kadir Albayrak'a, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, TESKİ Genel Müdür Vekili Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcıları Dr. Kaan Gaytancıoğlu ve Atabey Baytöre, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan ile daire başkanları ve Şarköy Belediyesi yöneticileri eşlik etti.

 

 

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.