TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Muratlı İlçesindeki Proje ve Yatırımlar İncelendi
20/06/2019 09:20:54
Muratlı İlçesindeki Proje ve Yatırımlar İncelendi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, halk buluşmaları kapsamında ziyaret ettiği Muratlı ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve devam eden hizmet ve projeleri yerinde inceledi.

İlk olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Muratlı İtfaiye İstasyonunu ziyaret eden Başkan Kadir Albayrak, burada incelemelerde bulundu ve İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan'dan istasyonun genel yapısı, personel durumu ve çalışma sistemi hakkında bilgi aldı. Muratlı İtfaiye İstasyonunun ilçede yaşanılabilecek olumsuz durumlar karşısında sürekli teyakkuz halinde olduğunu belirten Başkan Albayrak, istasyonda görevli personele iyi çalışmalar temennisinde bulundu.

Ardından Muratlı Asri Mezarlığı'nı ziyaret eden Başkan Kadir Albayrak, mezarlıkta yürütülen çalışmalar hakkında Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Deniz Bozdoğan'dan bilgi aldı. Vatandaş memnuniyetinin esas hedefleri olduğunu dile getiren Başkan Albayrak, halk odaklı çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu ziyaret eden Başkan Kadir Albayrak, tamamlanma aşamasında olan tesis hakkında teknik personelden bilgi aldı. Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun Muratlı ilçesine değer katacak bir yatırım olduğunu dile getiren Başkan Albayrak, yatırımın tüm vatandaşlara hayırlı olmasını diledi ve tesisin 1 Temmuz Pazartesi günü açılışının gerçekleştirileceğini müjdeledi.

Muratlı ilçesine bağlı İnanlı Mahallesi'nde bulunan İnanlı Çeşmesi Mesire Alanı'nı da ziyaret eden Başkan Kadir Albayrak, burada Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Albayrak, tesisin durumu ve yapısı hakkında görevli personelden bilgi aldı. Tesisin Muratlı ilçesi için güzel bir sosyal etkinlik alanı olduğunu ifade eden Başkan Albayrak, yeni dönemde de Tekirdağ halkı için projeler üreteceklerini söyledi.

Son olarak Muratlı ilçesinde TESKİ İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisini de inceleyen Başkan Albayrak, tesisin çalışma durumu ve arıtma kapasitesi hakkında TESKİ Genel Müdür Vekili Dr. İbrahim İçöz'den bilgiler aldı. Atıksu giriş ve çıkış numunelerini de inceleyen Başkan Albayrak, TESKİ'nin Türkiye genelinde en kaliteli içme suyu temin eden kurumlar arasında yer aldığını ve bu başarının sürdürüleceğini belirtti.

Mavi Gözlü Kentimizi Dünya Şehirleriyle Yarışır Hale Getireceğiz

Program hakkında bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Muratlı ilçe ziyaretimiz bizim açımızdan oldukça olumlu geçti. Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ bünyesinde ilçede gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda gelinen son durumu yerinde gördük. Tekirdağ genelinde olduğu gibi Muratlı ilçemizde de yeni hizmet dönemimizde daha etkin ve daha sistemsel bir çalışma ortaya koyacağız. Çalışmalarımızla mavi gözlü kentimizi dünya şehirleriyle yarışır hale getireceğiz" dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.