TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR İLE İBB ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİ ÇALIŞMALARININ İKİNCİ ETABI İSTANBUL'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
29/03/2021 14:12:55
TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR İLE İBB ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİ ÇALIŞMALARININ İKİNCİ ETABI İSTANBUL'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında gerçekleştirilecek işbirliğinin güçlendirilerek çerçevesinin belirlenmesi, ortak yapılacak çalışmaların değerlendirilmesi ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak üzere organize edilen koordinasyon toplantılarının ikincisi, iki büyükşehrin bürokratlarının katılımı ile bu kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde İstanbul Florya'da gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün yapılacak olan toplantının sonunda, iki büyükşehir arasındaki işbirliğinin hatlarının netleşeceğini söyledi.

Ekrem İmamoğlu: "Tekirdağ güçlü olursa biz de güçlü oluruz, biz güçlü olursak Tekirdağ da güçlü olur. Biz birlikte daha güçlüyüz"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekibini İstanbul'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "Daha önce Tekirdağ'da yapmış olduğumuzun işbirliği koordinasyon toplantısının ikinci etabında bugün Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekibini ilimizde ağırlıyoruz. Bu ikinci toplantıda oluşturulan çalışma masalarında, konu ile ilgili yapılacak olan çalışmaların ana hatları belirlenecek. Ve bu sürecin sonunda hızlı bir şekilde iki büyükşehir arasındaki işbirliğini hayata geçirmeyi planlıyoruz. Biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle bölgemizdeki belediyeler ile sıkı bir iletişim ve işbirliği içerisindeyiz. Açıkçası bugün burada düzenlenen buluşma beni oldukça heyecanlandırdı. Bu süreçte hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin faydalanacağı hem de Tekirdağ ve ilçelerinin faydalanacağı bir modeli ortaya koyma hedefindeyiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak maddi manevi bütün birikimlerimizle Tekirdağ için ne yapabiliriz düşüncesi ve samimiyeti içerisinde işbirliği çerçevesinde hayata geçirilecek çalışmalar için sabırsızlanıyoruz" dedi.

Başkan İmamoğlu'nun ardından bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışma yapacak olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getirerek, Trakya'nın tek büyükşehir belediyesi olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışmanın içerisinde olmanın kendilerine büyük güç katacağını söyledi. 

Kadir Albayrak: "Tekirdağ ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri, her zaman işbirliği ve dayanışma içerisinde olacaktır"

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her geçen gün geliştiklerini ve deneyim kazandıklarını belirten Başkan Albayrak, "Tekirdağ'ın kurucu büyükşehir belediye başkanı olarak ikinci dönemimizde de Tekirdağ için çalışmaya devam ediyoruz. Tekirdağ'ı daha iyi, daha yaşanılabilir bir kent haline getirme hedefindeyiz. Amacımız Tekirdağ halkına en iyi hizmeti verebilmek. Bu süreçte İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğini hissetmek, Sayın başkanımızın samimiyetini ve enerjisini görmek, bize her zaman destek olacağını dile getirmesi bizi daha da motive etti ve gücümüze güç kattı. Bugün belirlenen çalışma masaları ile iki büyükşehrin bürokratları karşılıklı görüş alışverişinde bulunacaklar. Bugün burada yapılacak toplantının ardından işbirliğinin içini doldurup hayata geçirme aşamasına geçeceğiz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi henüz 7 yıllık bir büyükşehir ve her geçen gün gelişiyor, büyüyor. El ele, gönül gönüle, omuz omuza her şeyin en iyisini hak eden halkımıza hizmet verme onurunu paylaştığımız Sayın Ekrem İmamoğlu başkanıma misafirperverliği, samimiyeti ve tüm destekleri için tekrar teşekkür ediyorum. İlerleyen günlerde hayata geçireceğimiz işbirliğimizin vücut bulacağı bu toplantının hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

İki başkanın konuşmasının ardından Tekirdağ'ın İlçe Belediye Başkanları söz alarak, ilçeleri ile ilgili genel bilgi verdiler ve işbirliği çerçevesinde yapılabilecek çalışmalar konusunda görüşlerini paylaştılar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bürokratları ve iştiraklerinin yöneticileri de çalışma sistemleri ve işbirliği konuları ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.

Toplantıda Kültür/Spor, Park/Bahçe, Çevre/Enerji, Ulaşım ve Şehircilik Masaları Oluşturularak Karşılıklı Görüş Alışverişinde Bulunuldu.

Konuşmaların ardından toplantı çerçevesinde oluşturulan, Kültür/Spor, Park/Bahçe, Çevre/Enerji, Ulaşım ve Şehircilik masalarında iki büyükşehrin bürokratları, işbirliği kapsamında hayata geçirilmesi planlanan proje ve çalışmaları paylaşarak karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

İşbirliğini güçlendirme ve geliştirme koordinasyon Toplantısına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yanı sıra CHP Parti Meclisi Üyesi Gökhan Günaydın, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü Aslan Değirmenci, İstanbul Enerji A.Ş. Genel Müdürü Yüksel Yalçın, İBB Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Tarık Safi, BELBİM A.Ş. Genel Müdürü Yücel Karadeniz, İSBAK Genel Müdürü Esat Temimhan, İSTON A. Ş. Genel Müdürü Ziya Gökmen Togay, İSFALT A.Ş. Genel Müdürü Burak Sırali, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, BİMTAŞ Genel Müdürü Özcan Biçer, İMAR İnşaat A.Ş. Genel Müdürü Onur Soytürk, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Kaan Gaytancıoğlu, TEKPARK A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Özcan, İBB Başkan Danışmanı Yiğit Oğuzman, İBB Mahalli İdareler Koordinatörü Bülent Akköse, CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Saygın ile Tekirdağ ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin bürokratları katıldı.

 

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.