TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇÖLYAK HASTALARINA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR
29/03/2021 14:09:57
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇÖLYAK HASTALARINA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Kurulduğu günden bu yana halk sağlığına büyük önem veren ve bu konuda önemli çalışmaları hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılından bu yana çölyak hastalarının yanında olmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından çölyak hastalarının yeterli ve dengeli beslenmelerine yardımcı olmak amacıyla 11 ilçede yürütülen çalışma kapsamında 2021 yılı içerisinde 193 hastaya çölyak gıda yardım paketi dağıtımı gerçekleştirildi. Gıda Paketlerin dağıtımı çölyak hastası olduğuna dair sağlık raporu ve ikametgâh belgesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne başvuran vatandaşlara doğrudan veya muhtarlıklar aracılığı ile yapılıyor. Gıda yardım paketinin içerisinde glütensiz un, glütensiz arpa şehriye, glütensiz bulgur, glütensiz erişte, glütensiz makarna, glütensiz bisküvi, glütensiz mısır irmiği ve glütensiz tarhana çorbası bulunuyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Hizmetlerini sosyal belediyecilik anlayışı ile sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak halk sağlığını ön plana alan projeler üretmeye devam ediyoruz. 2015 yılından bu yana yürüttüğümüz çölyak gıda yardım paketi de bu projelerimizin en önemlileri arasındadır. Çölyak hastalarının glütensiz ürünlerle daha sağlıklı beslenebilmelerine imkan sağlamak amacıyla yaptığımız yardımlar bundan sonra da devam edecek. Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum." dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.