TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
MALKARA İTFAİYE İSTASYONUNUN TEMELİ 14 KASIM'DA ATILIYOR
10/11/2023 18:14:56
MALKARA İTFAİYE İSTASYONUNUN TEMELİ 14 KASIM'DA ATILIYOR

Hayata geçirdiği projelerle il genelinde 11 ilçede yatırımlarına devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Malkara’da önemli bir eksikliği giderecek olan İtfaiye İstasyonu’nun yapımına başlıyor.

Malkara İlçesi Camiatik Mahallesi’nde, zemin kat üzeri 2 kat olacak şekilde inşa edilecek olan itfaiye istasyonunun temeli 14 Kasım Salı Günü saat 13:00’te Sadık Ahmet Kent Parkı’nda gerçekleştirilecek törenle atılacak. 

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “İTFAİYE İSTASYONUMUZ ŞİMDİDEN MALKARALI HEMŞERİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

 

Gelişen ve büyüyen Malkara için bir itfaiye istasyonuna daha gereksinim duyulduğunu dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Herhangi bir afet ve yangın anında ekiplerimizin en kısa sürede müdahale edebilmeleri için böle bir itfaiye istasyonuna daha ihtiyaç duyuldu. Biz de derhal harekete geçtik ve itfaiye istasyonumuzun projesini hazırladık. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği her şeyin üzerinde. İnşa edeceğimiz itfaiye istasyonumuz Malkara’da bu anlamda önemli bir eksikliği giderecek. Afetlerin olmaması en büyük temennimiz ancak biz her zaman hazırlıklı olmak durumundayız. Çalışmalarımız ve hayata geçirdiğimiz projelerle her zaman kentimizi bir adım ileriye taşımayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın yaşamaktan keyif aldığı bir kent oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Temelini atacağımız ve yaklaşık 3,5 Milyon TL yatırım maliyeti olan itfaiye istasyonumuzun şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. 14 Kasım Salı Günü Saat 13.00’teki temel atma törenimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.