TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
KAPAKLI BURAK SÜLEYMAN ŞAHİN ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI 5 ARALIK'TA HİZMETE AÇILIYOR
01/12/2023 17:06:43
KAPAKLI BURAK SÜLEYMAN ŞAHİN ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI 5 ARALIK'TA HİZMETE AÇILIYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, geleceğin bilinçli yaya ve sürücülerinin yetiştirilebilmesi amacıyla Kapaklı ilçesinde yapımı tamamlanan Burak Süleyman Şahin Trafik Eğitim Parkı hizmete açılıyor.

Kapaklı ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Mithatpaşa Caddesi’nde inşa edilen Çocuk Trafik Eğitim Parkı, son düzenlemelerin de tamamlanması ile birlikte 05 Aralık 2023 tarihinde saat 11:00’de gerçekleştirilecek olan törenle hizmete açılacak.

8 Milyon 312 Bin 761 TL yatırım maliyetine sahip ve toplam inşaat alanı 4.399 metrekare olan Kapaklı Burak Süleyman Şahin Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda Eğitim Salonu, Depo, Üst Geçit, Gözetleme Kulesi ve Güvenlik birimleri ile çocukların akülü arabalar ile eğitim alabilecekleri parkur yer alıyor.  Kapaklı Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilecek uygulamalarda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okulların öğrencilerine yönelik olarak ilçe trafik jandarma ve ilçe emniyet trafik ekiplerince temel trafik konusunda hem teorik hem de akülü araçlar ile uygulamalı eğitimler verilecek.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: "KAPAKLI ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKIMIZDA, GELECEĞİN BİLİNÇLİ YAYA VE SÜRÜCÜLERİ YETİŞECEK"

 

Trafiğin, günlük hayatın her alanında önemli bir yeri olduğunu dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Ulaşım, insanların günlük hayatta kullandığı en önemli ihtiyaçlardan biridir. Trafik kazalarının sebep olduğu can ve mal kayıplarının önüne geçilebilmesi için sürücülerimizin ve yayalarımızın bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Bunun yolu da iyi bir trafik eğitiminden geçmektedir. Geleceğin bilinçli sürücüleri ve yayalarının yetiştirilebilmesi için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Çorlu ilçemizin ardından Kapaklı ilçemizde de Trafik Eğitim Parkı projemizi hayata geçiriyoruz. Elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Burak Süleyman Şahin adlı öğrencimizin anısını yaşatma adına trafik eğitim parkımıza öğrencimizin ismini verdik. Günlük 30-35 öğrencimize eğitim verilmesi planlanmış olup 2023-2024 eğitim öğretim dönemi sonuna kadar yaklaşık 6.000 öğrencimizin temel trafik eğitimi alması planlanmaktadır. Minyatür bir şehir görünümünde olan Kapaklı Burak Süleyman Şahin Trafik Eğitim Parkı'nı 05 Aralık 2023 tarihinde saat 11:00’de gerçekleştireceğimiz törenle hizmete açıyoruz. İnanıyoruz ki, burada eğitim alan öğrencilerimiz gelecekte bilinçli sürücü ve yayalar haline geleceklerdir. Kapaklı Çocuk Trafik Eğitim Parkımızın hayırlı olmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızı açılış törenimize bekliyoruz.” dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.