TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
GÖNÜLLÜ ARAMA KURTARMA YARDIM EKİPLERİ EĞİTİMLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI
12/01/2024 10:14:25
GÖNÜLLÜ ARAMA KURTARMA YARDIM EKİPLERİ EĞİTİMLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Acil Durum ekiplerinden Arama-Kurtarma bölümünde yer alan personelin temel eğitimleri ve akreditasyon sınavları Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı ve AFAD Tekirdağ İl Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından 2016 yılında oluşturulan ve içerisinde İlk Yardım, Yangın, Arama-Kurtarma ve Koruma gibi bölümlerin olduğu Acil Durum ekiplerinden, Arama-Kurtarma ekibinde yer alan Büyükşehir Belediyesi personeli, 5 günlük eğitimden geçti.

Türkiye genelinde yaşanması olası afetler sonrasında profesyonel ekiplere yardımcı olması amacıyla seçilen Arama Kurtarma personeli, katılım gösterdiği eğitim programı kapsamında, temel afet bilinci sunumları ile teorik, temel arama kurtarma konularında uygulamalı eğitim gördü. Konusunda uzman AFAD eğitmenlerini ilgi ile dinleyen Arama-Kurtarma ekipleri, eğitimlerin bütün aşamalarını ve ardından düzenlenen sınavı başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

5 gün süren eğitim programına toplamda 5 ekip olmak üzere 137 Gönüllü Arama Kurtarma personeli katıldı.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.