TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BÜYÜKŞEHİRDEN, YETİŞKİNLER VE ÇOCUKLAR İÇİN `SÖMESTR ETKİNLİKLERİ PROGRAMI'
16/01/2024 14:10:05
BÜYÜKŞEHİRDEN, YETİŞKİNLER VE ÇOCUKLAR İÇİN `SÖMESTR ETKİNLİKLERİ PROGRAMI'

Geniş hizmet yelpazesi ile toplumun tüm kesimlerine hitap eden proje ve çalışmalara imza atan, sosyal belediyeciliğin en başarılı örneklerini sergileyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yarıyıl tatilinde hem yetişkinlere hem de 48–72 ay / 7-9 yaş grubunda yer alan çocuklara yönelik ‘Sömestr Etkinlikleri Programı’nı hayata geçiriyor.

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nde uygulanacak etkinlik programı, 23 Ocak’ta başlayıp 1 Şubat’ta sona erecek. Alanında uzman eğitmenler tarafından uygulanacak olan programda, çocuklar bu süre içerisinde birlikte eğlenip okul yorgunluğunu atarken, yetişkin atölyelerinde de ebeveynler,  ebeveyn ve çocuğu ilgilendiren birçok konuda bilgi sahibi olacaklar.

 

ÇOCUKLAR EĞLENİRKEN ÖĞRENMEYE DEVAM EDECEK

 

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi Kadın Danışma Merkezi’nde 10.00-12.00/14.00-16.00 saatleri arasında eğlenceli ve bilgilendirici aktiviteler gerçekleştirilecek. Sömestr etkinlikleri kapsamında 48–72 ay çocuklar için; İletişim Atölyesi, Hikâye Atölyesi, Mahremiyet Atölyesi, Duygularım Atölyesi hazırlanırken 7-9 yaş çocuklar için Yaratıcı Drama Atölyeleri hazırlandı. Yetişkin Atölyelerinde ise İletişim Becerileri Atölyesi, Ebeveyn Tutumları Atölyesi, Mahremiyet ve Kişisel Sınırlar Atölyesi, Kadın ve Çocuk Hakları Atölyesi ve Duygular Atölyesi hazırlandı. Çocuklar bu atölyelerde hem becerilerini geliştirecek hem de eğlenme fırsatı bulacaklar. Bilişsel alan, sosyal-duygusal alan, dil gelişimi, psikomotor gelişim alanlarının desteklenmesini sağlayan atölyeler ile çocuğun kendini ifade etmesi, sosyalleşmesinin desteklenmesi, gruba uyumlu davranması sağlanacak. Bu etkinlikler sayesinde çocuklar yoğun bir ders programının ardından eğlenirken öğrenmeye devam edecekler.

 

YETİŞKİNLER, EBEVEYN VE ÇOCUĞU İLGİLENDİREN BİRÇOK KONUDA BİLGİ SAHİBİ OLACAKLAR

 

Yetişkinlerin ise bu atölyelerde, hem başka bireylerle hem de çocuklarıyla olan iletişiminde engelleyici ve destekleyici noktaları fark etmeleri sağlanacak, iletişim engellerinin neler olduğu ve bunların bireyin gelişimine ne gibi etkileri olduğu konularının yanı sıra ‘Çocuklarla nasıl iletişim kurmalıyız?’ sorusuna da yanıt bulabilecekler. Öte yandan, bireysel haklar konusuna da değinilerek ebeveyn ve çocuğu ilgilendiren birçok konuda bilgi sahibi olmaları sağlanacak.

 

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “HAZIRLADIĞIMIZ PROGRAM, YARIYIL TATİLİNDE HEM YETİŞKİNLER HEM DE ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCELİ VE FAYDALI BİR ETKİNLİK OLACAK”

 

Gerçekleştirilecek programın yarıyıl tatilinde çocuklar ve yetişkinler için faydalı ve eğlenceli bir etkinlik olacağını dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bugünün minikleri, yarının büyükleri olacak. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Çocuklarımızın yarıyıl tatilini en iyi şekilde geçirmeleri ve ikinci döneme hazırlanmaları için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, güzel ve eğlenceli bir program hazırladık. Programda yetişkinler için de atölye etkinlikleri olacak. Eğitime en çok bütçe ayıran belediyelerin başında geliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak, eğitime ve çocuklarımızın gelişim süreçlerine destek olmaya devam edeceğiz. Bu süreçte ebeveynlerimizi de bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yarıyıl tatilinde açılacak olan ‘Sömestr Etkinlikleri Programı’na başvurular devam etmektedir. Programa kayıt olmak isteyen vatandaşlarımız, Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi’nin 0850 459 34 34- 03 no’lu hattını arayabilirler.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.