TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI
07/03/2024 10:03:56
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

8 Mart 1857 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde bir grev esnasında çıkan yangında yaşamını yitiren 128 kadın anısına kabul edilen Dünya Emekçi Kadınlar Günü, ülkemizde 1921 yılında kutlanmaya başlanmıştır.

İnsanlığın ilerlemesinde ve uygarlıkların gelişmesinde büyük emeği olan kadınlarımız, hayatın her alanında var olarak dünyamızı şekillendirmekte, bugünümüze ve yarınlarımıza yön vermektedirler.

İstiklal mücadelemizin kazanılmasında ve Cumhuriyet’imizin gelişmesinde çok önemli bir yeri olan kadınlarımız, sevgi, saygı ve vefanın en büyüğünü hak etmektedirler.

Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Şuna inanmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir” diyerek çağdaşlaşma yolunda devrimler gerçekleştirmiş ve Türk kadınının layık olduğu haklara kavuşmasını sağlamıştır.

Cumhuriyet kadınlarımız, eğitimden çalışma hayatına, bürokrasiden siyasete, spordan sanata kadar her alanda varlık göstermektedirler.

Büyükşehir Belediyesi olarak adalet ve eşitliği temel alan bir anlayışla, her şeyin en iyisine layık olan kadınlarımız için sosyal projeler gerçekleştirmiş olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Sevgi, emek ve özveriyle dünyamızı daha yaşanılabilir hale getiren ve hayatın her alanında var olan tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten duygularımla kutluyorum.

 

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.