TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Malkara Otogarına Kavuşuyor
21/03/2016 17:37:38
Malkara Otogarına Kavuşuyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Malkara Otogarı inşaatı temel atma töreni gerçekleşti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan temel atma törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok'un yanı sıra belediye meclis üyeleri, daire başkanları, birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Temel atma töreninde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Bülent Doğan,  Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmaları yaptı.

Temel atma töreni öncesi kürsüye çıkarak  kısa bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Malkara'ya ayrı bir önem verdiklerini belirterek "Malkara Tekirdağ'ın kilometrekareye 46 kişiyle  en az kişi  düşen ilçesi. Tarım ve hayvancılık burada ön plana çıkıyor. Malkara'nın yılların ihmalkârlığını Büyükşehir Belediyesi olarak bir takım yatırımlarını öne alarak hızlandırarak  Malkara'yı daha da ileriye götürmeye çalışıyoruz. Malkara'nın nüfusunun 50 binin altına düşmemesi lazım göç vermememi göç almalı. Malkara Tarım Hayvancılığın başkenti olacak. Malkara'nın bir takım yatırımlarla desteklenmesi gerekiyor." dedi.

 Yaklaşık  Dört buçuk milyon liraya mal olacak olan otogar  yıl sonunda tamamlanarak hizmete girecek.

 

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.