TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Ortak Basın Toplantılarının Yedincisi Şarköy'de Gerçekleşti
26/02/2021 19:06:49
Ortak Basın Toplantılarının Yedincisi Şarköy'de Gerçekleşti

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından 11 ilçe belediye başkanı ile birlikte düzenlenen ortak basın toplantılarının yedincisi Şarköy ilçesinde gerçekleşti. Toplantıda Şarköy ilçesinde gerçekleştirilen çalışma, proje ve yatırımlar basın mensupları ile paylaşıldı.

Şarköy Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var yaptı. Var konuşmasında, "Bugün burada hem Büyükşehir Belediyesinin hem de Şarköy Belediyesi'nin ilçemizde gerçekleştirdiği yatırımları konuşmak için bir araya geldik. Toplantının güzel sonuçlara vesile olmasını diliyorum. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle pek verimli bir yıl olmadı. Bu sürecin hem dünya hem de ülkemiz açısından bir an önce atlatılmasını diliyorum. Kadir Başkanımıza Şarköy'e gösterdiği ilgi için teşekkür ediyorum." dedi.

"ŞARKÖY SÖZ VERDİĞİMİZ TÜM YATIRIMLARI ALACAK"

Alpay Var'ın ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, "İlçe belediye başkanları ile gerçekleştirdiğimiz ortak basın toplantılarının Türkiye'deki diğer büyükşehir belediyelerine de örnek olacağını düşünüyorum. Hangi ilçe belediyesinin hangi partiden olduğu hiç önemli değil, önemli olan Tekirdağ'a hizmet için bir araya geliyor oluşumuzdur. 2020 yılı pandemi mücadelesi ile geçti. Büyükşehir Belediyesi olarak pandemi ile ciddi mücadele verdik. Şarköy doğal güzellikleri, tarımsal ürünleri ve turizmi ile Tekirdağ'da önemli ilçelerimizden bir tanesi. Şarköy, dantel gibi işlenmesi gereken bir ilçemiz. İlçemizde yaz aylarında ciddi bir nufüs artışı yaşanıyor. Bizler de hizmetlerimizi bu doğrultuda yerine getiriyoruz. Şarköy söz verdiğimiz tüm yatırımları alacak.  Tüm Şarköylülere sevgilerimi sunuyorum" dedi. 

ŞARKÖY'E  YEDİ YILDA 100 MİLYON 878 BİN TL YATIRIM YAPILDI

Toplantıda TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu tarafından 1 Nisan 2014- 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ tarafından Şarköy ilçesinde gerçekleştirilen yatırımlar ile ilgili sunum eşliğinde basın mensuplarına bilgi verildi. Sunumlarda  Şarköy için Büyükşehir Belediyesi olarak 60 milyon 692 bin TL, TESKİ olarak 40 milyon 186 bin TL olmak üzere toplam 100 milyon 878 bin TL yatırım yapıldığı belirtildi.Daha sonra Başkan Kadir Albayrak ve Alpay Var basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Şarköy ilçesi ortak basın toplantısına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var'ın yanı sıra TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu, Büyükşehir Belediyesi ve Şarköy Belediyesi bürokratları ile basın mensupları katıldı.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.