TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
24/11/2022 01:53:13
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabul edişinin 94.  yıl dönümünü ve 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Öğrencilerimizi eğiten, onları hayata hazırlayan ve toplum için yararlı bireyler haline gelmelerini sağlayan öğretmenlerimiz, insanlık için en kutsal mesleklerden birini icra etmektedirler.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk, "Öğretmenler, yükselen yeni nesil sizin eseriniz" olacaktır diyerek, değerli öğretmenlerimize önemli görev ve sorumlular yüklemiştir.

Cumhuriyet döneminde ülkemizin çağdaşlaşması ve eğitimli nesillerin yetiştirilmesinde öğretmenlerimiz her zaman en ön saflarda yer almışlardır. Atatürk’ün ölümsüz fikirlerinin ışığında önemli bir tarihsel sorumluluk üstlenen öğretmenlerimiz, eşsiz bir özveriyle yurdumuzun dört bir yanında görev yapmaktadırlar.

Değerli öğretmenlerimize layık oldukları saygı gösterilmeli ve çalışma koşullarında iyileştirme yapılmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizi Cumhuriyet ışığıyla aydınlatan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevlerinin başında şehit olan ve ebediyete göç eden tüm öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

 Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.