TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
SOSYAL DESTEK KART UYGULAMASI HAYATA GEÇİYOR
01/12/2023 14:13:17
SOSYAL DESTEK KART UYGULAMASI HAYATA GEÇİYOR

Altyapı ve üstyapı çalışmaları ile Tekirdağ’ın çehresini değiştiren, dev yatırım ve projelerle kentin gelişimine büyük katkı sağlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında da çalışmalarını aralıksız sürdürerek örnek projelere imza atmaya devam ediyor.

Geniş hizmet yelpazesi ile toplumun her kesimine hitap eden çalışmalar yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ekonomik zorluklar yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza da yardım elini uzatıyor, yaşamın her anında ve her alanında vatandaşlarımızın yanında oluyor.

 

VAKIFBANK İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü tarafından geliştirilen proje çerçevesinde, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların, temel ihtiyaçlarını kendi tercihlerine göre satın alabilmeleri amacıyla Sosyal Destek Kart Uygulamasına geçiliyor. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Vakıfbank arasında sosyal destek kart konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KİMSESİZLERİN KİMSESİ, SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞININ MERKEZİDİR.”

 

Başkanlık makamında gerçekleştirilen protokol imza töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Sosyal belediyecilik bizim anlayışımızda, kimse sahipsiz kalmayacak, kapısı çalınmayan, derdi sorulmayan insanımız kalmayacak demektir. Bugüne kadar binlerce insanımıza ulaştık, ulaşmaya da devam ediyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kimsesizlerin kimsesiyiz. Ekiplerimiz titiz araştırmalar sonucu belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanındalar. Bu kapsamda yeni bir proje ile artık sosyal destek kartı uygulamasına geçiyoruz. Daha önce ihtiyaç sahiplerine verdiğimiz koli yardımını sosyal destek kartı kapsamında nakdi yardıma dönüştürdük ve ihtiyaç sahiplerinin istedikleri yerde, tercihlerine göre alışveriş yapabilecekleri şekilde düzenledik. Sosyal destek kartlarına iki ayda bir nakit yükleme yapacağız. Vatandaşlarımızın her türlü sıkıntısında yanında olmaya çalışıyoruz. Bir nebze de olsa onların yüzlerini güldürebilirsek ne mutlu bize. Sosyal belediyecilik anlayışının temelinde, vatandaşların her anında yanında olmak vardır. Sosyal destek kartı uygulaması kapsamında imzaladığımız işbirliği protokolünün hayırlı olmasını diliyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kimsesizlerin kimsesi, sosyal belediyecilik anlayışının merkezidir.” dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.