TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
ŞARKÖY KREŞ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
06/03/2024 13:39:55
ŞARKÖY KREŞ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Altyapıdan spor alanlarına, kültür ve sanattan parklara kadar geniş hizmet yelpazesi ile Tekirdağ’a hizmet adına önemli proje ve yatırımlara imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim alması adına Şarköy ilçesinde inşa edilecek olan kreş projesinin temeli 8 Mart Cuma Günü atılıyor.  

Toplam inşaat alanı 643 m² olan ve tek katlı olarak inşa edilecek olan kreş projesinde; Ana işlev olarak 40 m2'lik 4 adet derslik, müdür ve öğretmenler odası - rehberlik ve asistan odaları bulunmaktadır. Eğitim faaliyetlerine yardımcı olacak 30 m2 büyüklüğünde atölye - yemekhane, 160 m2'lik ortak alan ve bekleme alanı mevcuttur. Bunun dışında revir, personel soyunma ve dinlenme odaları, güvenlik bölümleri ile su deposu, temizlik odası, çamaşırhane gibi teknik hacimler proje kapsamında yer almaktadır. Ayrıca parsel içinde 65 m2 büyüklüğünde, çocuklar için ahşap oyun grubu sahası da bulunmaktadır.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZIN EN İYİ ŞARTLARDA EĞİTİM ALMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklara büyük önem verdiklerinin altını çizen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Çocuklarımız geleceğimizin teminatı. Onlar bizim için çok değerli. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, çocuklarımızın okul öncesi eğitimine önemli katkı sağlayacağına inandığımız bir projeyi daha hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kapsamda Şarköy ilçemizde inşa edeceğimiz kreş projemizin temelini 8 Mart Cuma Günü saat 11.00’de gerçekleştireceğimiz törenle atıyoruz. Projemizin şimdiden hayırlı olmasını diliyor, tüm Şarköylü hemşerilerimizi temel atma törenimize davet ediyorum” dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.