TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Tekirdağ'ın Çehresi Büyükşehir'in Çalışmalarıyla Güzelleşiyor
27/10/2020 10:36:16
Tekirdağ'ın Çehresi Büyükşehir'in Çalışmalarıyla Güzelleşiyor

Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı yeşil alanların ve parkların temiz, bakımlı ve düzenli kalması amacıyla belirli bir program dâhilinde çalışmalarını sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, faaliyetlerine 11 ilçede farklı ekiplerle eş zamanlı olarak kesintisiz bir şekilde devam ediyor.

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından parklarda, meydanlarda, refüjlerde, mezarlık alanlarında ve mesire yerlerinde uzayan çimler biçiliyor, yeşil alanlar yaban otlarından arındırılıyor, çöpler toplanıyor, bozulan kaldırımlar tamir ediliyor, şehir mobilyaları onarılıyor ve süs havuzları bakımdan geçiriliyor.

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte Büyükşehir ekipleri tarafından ağaçlar da budanmaya başlandı. Ayrıca parklar ve yeşil alanlarda ağaç varlığını arttırmak amacıyla fidanlar dikiliyor. Öte yandan kaldırımlar üzerinde bulunan ağaçların daha sağlıklı bir şekilde gelişebilmelerine imkân sağlamak ve korunaklı olması amacıyla etrafları ızgaralı kaldırım taşlarıyla çevriliyor.

"Güzel Tekirdağ'ımıza Estetik Bir Görünüm Kazandırıyoruz"

Halkın nefes aldığı alanların temizlik ve bakımlarına özen gösterdiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Halkımızın rahat nefes aldığı, sosyalleştiği ve sevdikleriyle birlikte vakit geçirdiği parklarımız ve yeşil alanlarımızda çalışmalarımızı kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Vatandaşlarımıza kent yaşamı içerisinde doğal alanlar sunarken güzel Tekirdağ'ımıza estetik bir görünüm kazandırıyoruz. Yeşil alanlarımızın yılın her döneminde güzel, temiz ve bakımlı kalmasını sağlamak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek" dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.