TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Çorlu Belediyesi'nden 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'nde Anlamlı Açılış
10/11/2020 14:45:26
Çorlu Belediyesi'nden 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'nde Anlamlı Açılış

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediyesi tarafından 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Atatürk Evi" açılış törenine katıldı.

Atatürk Evi projesiyle, yurdumuzun kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'te dünyaya geldiği evin benzeri, temsili olarak Çorlu ilçesinde inşa edilmiş oldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda, Atatürk temalı şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler, şiirlerini seslendirdi. Okudukları şiirlerle büyük beğeni toplayan öğrenciler, katılımcılar tarafından ayakta alkışlandılar.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümünde ona olan sevgimizi, saygımızı, minnetimizi ve özlemimizi göstermek adına bugün sizlerle bir araya geldik. Geçen yıl bugün temelini attığımız Atatürk Evi'mizin açılışını yine 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'nde gerçekleştiriyoruz. Atamızı andığımız böylesine anlamlı bir günde açılışını yaptığımız Atatürk Evi'mizin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da, "Atatürk Evi'ni Çorlu'muza kazandıran Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt ve ekibine teşekkür ederiz" diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından katılımcılar Atatürk Evi'ni gezerek incelemelerde bulundular.

Kazımiye Mahallesi'nde gerçekleştirilen açılış törenine, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.