TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
EBA DESTEK ÜNİTELERİ ÖĞRENCİLERE HİZMET VERMEYE BAŞLADI
11/11/2020 16:10:57
EBA DESTEK ÜNİTELERİ ÖĞRENCİLERE HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Eğitim alanındaki çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bilgisayarı ve internet erişimi olmayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının uzaktan eğitim imkânından yararlanabilmeleri amacıyla Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Destek Ünitesini hizmete sundu.

Kovid-19 salgını ile mücadele sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, uzaktan eğitim uygulamasından öğrencilerin en iyi şekilde yararlanmalarına imkân sağlamak amacıyla Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi ve Çorlu Kadın Danışma Merkezi'nde EBA Destek Ünitelerini faaliyete geçirdi.

Kaliteli donanım ve yüksek erişim hızına sahip olan EBA Destek Ünitelerinden, tüm eğitim kademelerindeki öğrenciler yararlanabiliyor. Salgın tedbirleri kapsamında sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı kurallarının titizlikle uygulandığı EBA Destek Ünitelerinde öğrenciler, okulları tarafından çevrimiçi ortamda verilen derslere sağlıklı ve güvenli bir ortamda katılıyor.

Başkan Albayrak: "Eğitimde Fırsat Eşitliğine Katkı Sunuyoruz"

EBA Destek Ünitelerini hizmete sunarak eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına katkı sunduklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Hem dünya hem de Türkiye olarak salgın nedeniyle zor günler geçirdiğimiz bu süreçte maddi imkânsızlar nedeniyle bilgisayarı ve internet bağlantısı olmayan ailelerimizin çocuklarının uzaktan eğitim programından yararlanabilmesi için EBA Destek ünitelerimizi hizmete sunduk. Bu hizmetimizin hayırlı olmasını diliyorum. En büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğu bilinciyle öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.