TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Tekirdağ Sokakları 19 Mayıs Coşkusuna Ev Sahipliği Yaptı
20/05/2020 08:09:42
Tekirdağ Sokakları 19 Mayıs Coşkusuna Ev Sahipliği Yaptı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı ilçelerde düzenlenen Bando Otobüsü ile coşku içinde kutladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs salgını nedeniyle alanlarda kutlanamayan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı Süleymanpaşa, Muratlı, Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı ve Saray ilçelerinde düzenlenen Bando Otobüs turu ile kutladı. Bando Otobüste yerini alan Gençlik Bandosu marş ve ezgileri ilçelerde sokakları tek tek dolaşarak vatandaşlarla buluşturdu. Salgın önlemleri kapsamında dışarı çıkamayan vatandaşlarda balkon ve pencerelerden ellerinde Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri ile 19 Mayıs coşkusuna ortak oldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da Milli Mücadelenin ilk ateşini yakışının 101. Yıl dönümünü kutluyoruz. Tüm dünya gibi Türkiye de zor bir süreçten geçiyor. Salgından korunma tedbirleri kapsamında alanlarda omuz omuza kutlayamadığımız bayramımızı Bando Otobüsümüz ile kutlamak istedik. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum." dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.