TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Gülsin Onay Piyano Günleri Berkay Özkan ve Birsen Ulucan Konserleri ile Devam Etti
24/12/2019 22:03:27
Gülsin Onay Piyano Günleri Berkay Özkan ve Birsen Ulucan Konserleri ile Devam Etti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Gülsin Onay Piyano Günleri" Yahya Kemal Kültür Merkezi'ndeki iki ayrı konserle devam etti.

Günün matine olarak gerçekleşen ilk konserinde, sanat hayatına Macaristan'da devam eden piyanist Berkay Özkan Tekirdağlılar ile buluştu. Berkay Özkan bu konser için özel olarak hazırladığı programda, yaşamının son yıllarını Tekirdağ'da geçirmiş olan Macar Prens II. Rakoczi Yılı için Liszt'in Rakoczi Marşı'na da yer verdi.

Gülsin Onay Piyano Günleri kapsamında gerçekleşen bir diğer konserde ise çalışmalarını dünyanın farklı coğrafyalarındaki müzisyenlere sürdüren Birsen Ulucan sahne aldı. Ulucan, Chopin, Scarlatt ve Beethoven gibi müzisyenlerin eserlerinden oluşan programı ile Tekirdağlı sanatseverlerin hayranlığını kazandı.

Berkay Özkan ve Birsen Ulucan'a konserleri sonrasında çiçek takdim eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, her iki sanatçıya da muhteşem konserleri için teşekkür ederek, "Gülsin Onay Piyano Günleri'ni hayata geçirmekten son derece mutluluk duyuyoruz. Hedefimiz bu önemli etkinliğini diğer ilçelerimizde de gerçekleştirmek," dedi.

Gülsin Onay Piyano Günleri Berkay Özkan ve Birsen Ulusan konserlerinde Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Atabey Baytöre, Daire Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.