TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
TESKİ'DEN ÇORLU İLÇEMİZDE TAMAMLANAN DEV ALTYAPI YATIRIMLARI
01/08/2022 15:38:10
TESKİ'DEN ÇORLU İLÇEMİZDE TAMAMLANAN DEV ALTYAPI YATIRIMLARI

Genel Müdürlüğümüz tarafından 02.06.2020 tarihinde ihalesi yapılan "Çorlu İlçesi Kısmi İçmesuyu ve Terfi Merkezi İnşaatı" yapım işinin sözleşmesi 09.07.2020 tarihinde "Barankaya İnşaat Hafriyat Taahhüt Akaryakıt Maden Gıda San. Tic. A.Ş"  ile imzalanmış olup, 17.07.2020 tarihinde yer teslim yapılmıştır. Bahse konu yapım işi kapsamında Çorlu İlçesine KDV ve fiyat farkı dahil 20.034.103,83 TL yatırım yapılmıştır.

Çorlu İlçesinde içmesuyu yatırım programı etaplar halinde projelendirilmiş.

*1. Etap kapsamında içme suyu depolama hacmi 12.000m3'ten 26.000 m3'e çıkartılmış ayrıca uzun ömürlü ve dayanıklı PE borularla içme suyu hatları döşenmiştir.

            *2. Etap olan "Çorlu İlçesi Kısmi İçme suyu ve Terfi Merkezi İnşaatı" yapım işi kapsamında 20 km Düktil Font ve Polietilen Boru içme suyu hattı imalatı yapılmış olup, bu imalatlar ile yaklaşık 29 km mevcut asbest içme suyu yerine şebeke ana iletim hatları değiştirilmiştir. 2 adet ayaklı depo ve Eski Terfi Merkezi iptal edilmiştir. Enerji verimliliği olan ve yeni nesil pompaların kullanıldığı terfi merkezi ile uzun ömürlü DF (Düktil Font) boru hatlarıyla oluşturulan şebekeye sağlıklı içme suyu verilmiştir.

Ayrıca şebeke cazibeli ve terfili beslenme bölgelerine ayrılarak bu sayede izlenebilir, ölçülebilir ve kontrol edilebilir sistemler oluşturulmuş bunun sonunda da kayıpların ve arızaların büyük ölçüde önüne geçilmesi hedeflenmiştir. Bu proje sayesinde su kaynaklarımız daha verimli bir şekilde kullanılmış diğer taraftan işletme sürecindeki enerji maliyetleri en aza indirilmiştir.

*Hazırlığı yapılan 3. Etap içme suyu projesinde ise sona gelinmiş olup, en yakın süreçte yapımına başlanması hedeflenmektedir.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.