TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ
04/03/2021 12:12:57
İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Tekirdağ'a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem imamoğlu'nu Tekirdağ'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Çalışma azmi ve samimiyetiyle gönüllere taht kuran değerli kardeşim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Tekirdağ'da görmek bizi çok mutlu etti, bize büyük güç verdi. Ziyaret programı çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin değerli bürokratları ile işbirliği toplantımızı gerçekleştireceğiz. Tekirdağ ile İstanbul birlikte neler yapabilir bunu değerlendireceğiz. Değerli başkanıma ziyaretlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, tüm Tekirdağ halkının selamlarını iletiyorum. Değerli vatandaşlarımıza hizmet etmenin heyecanı ve enerjisiyle çalışmalarımıza omuz omuza devam edeceğiz" dedi.

Tekirdağ'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'da, İstanbul'un sadece kendisini değil çevresini de etkileyen bir konumda olduğunu belirterek, "Trakya'nın ve Marmara'nın iyi bir tasarrufu, iyi bir planlaması olması halinde Türkiye'nin soluk alacağını hepimiz biliyoruz. Trakya ile birlikte bölgemizde şuan resmi nüfusu ile 26-27 Milyonluk bir bölgeden bahsediyoruz. Türkiye'nin neredeyse üçte biri. Ekonomik anlamda çok daha fazlası. Bu anlamda biz süreci yönetiyoruz. Buraya gelişimizdeki temel amaçta bu. Karşılıklı işbirliği içerisinde neler yapabiliriz noktasında değerlendirmelerimiz olacak. Başkanımızın koordinasyonu ve sizlerin katılımı ile süreci toparlarız diye düşünüyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Albayrak ziyaret anısına Başkan İmamoğlu'na bazı hediyeler takdim etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tekirdağ ziyaret programı çerçevesinde gün içerisinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin işbirliği anlamında yapılabilecek çalışmaların ele alınacağı değerlendirme ve koordinasyon toplantısına da katılacak. 

İMAMOĞLU DEPREM SİMÜLASYON TIRINI ZİYARET ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ayrıca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler ile ilgili vatandaşlara uygulamalı eğitim verilen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Simülasyon Tırı'nı da ziyaret etti. Hem Tırla ilgili hem de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin deprem konusunda yaptığı çalışmalar ile ilgili Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener'den bilgi alan Ekrem İmamoğlu, Marmara Bölgesi'nin deprem konusunda riskli bölgelerden biri olduğunu, bu konuda önemli çalışmaları hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ni tebrik ettiğini belirtti.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.