TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
10/01/2022 08:32:54
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Gazetecilerin haklarını koruyan ve düzenleyen yasanın 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe girmesi dolayısıyla 10 Ocak günü, "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak kutlanmaktadır.

Basın özgürlüğü ve haber özgürlüğü, demokrasilerin ayrılmaz birer parçasıdır.

Her türlü zor koşulda, büyük emek ve özveriyle görevlerini yerine getiren değerli basın mensuplarımız, hem demokrasimize hem de vatandaşlarımızın haber alma özgürlüğüne hizmet etmektedirler.

Demokrasimizin gelişmesi için basın emekçilerimizin özgür koşullarda görev yapmalarına imkân sağlanmalı ve çalışma koşulları iyileştirilmelidir. Medya kuruluşlarının her anlamda daha iyi hizmet vermesi, basın etik ve ilkelerine uygun bir şekilde kaliteli yayınlar yapması temennimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm basın emekçilerimizin 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü kutluyor, özgür bir ortamda çok daha iyi koşullarda çalışabilecekleri günleri hep beraber görebilmek dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Kadir Albayrak

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.