TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
ÇERKEZKÖY İLÇESİ'NDE AÇILAN TEMEK KURSLARI İÇİN YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ
10/06/2022 10:30:15
ÇERKEZKÖY İLÇESİ'NDE AÇILAN TEMEK KURSLARI İÇİN YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (TEMEK) kapsamında, Çerkezköy İlçesi'nde açılan El Sanatları Teknolojisi kurslarında eğitim gören kursiyerler için yılsonu kapanış sergisi ve sertifika töreni düzenlendi.

Çerkezköy İlçesi Bağlık, Veliköy ve Kızılpınar Mahallelerinde açılan El Sanatları Teknolojisi Makine Nakışları, Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama ve Zikzak Makine Nakışları kurslarını başarı ile bitiren  toplam 105 kursiyerin eserlerinin yer aldığı yıl sonu sergisi büyük beğeni topladı.

BAŞKAN ALBAYRAK: "Sosyal belediyecilik anlayışının önemli bir örneği olan ücretsiz meslek edindirme kurslarımız önümüzdeki dönemde de vatandaşlarımıza yeni meslekler kazandırmaya devam edecek"

Temek Kurslarının, vatandaşlarımızın meslek edinmeleri ve ekonomik olarak kazanç sağlamaları anlamında önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, "Kursa katılan herkes büyük çaba gösteriyor. Özverili çalışmalar sonunda iyi eserler çıktıkça biz de mutlu oluyoruz. Kurslara katılan ve mezun olan herkesi tebrik ediyorum. Onlara bu çalışma zevkini aşılayan öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. Sosyal belediyecilik anlayışının önemli bir örneği olan ücretsiz meslek edindirme kurslarımız önümüzdeki dönemde de vatandaşlarımıza yeni meslekler kazandırmaya devam edecek" dedi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.