TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
ŞARKÖY'DE TEMEK KAPANIŞ SERGİSİ VE SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ
28/06/2022 16:43:03
ŞARKÖY'DE TEMEK KAPANIŞ SERGİSİ VE SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Meslek Edindirme Kursları (TEMEK) kapsamında Şarköy ilçesinde yılsonu kapanış sergisi ve sertifika töreni düzenlendi.

Başkan Albayrak, "Kurslarımız Daha Fazla Branşta Devam Edecek"

Törende konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak 2014 yılından bu yana farklı branşlarda düzenlediğimiz TEMEK kurslarımız, eğitim ve kültür hizmetlerimiz arasında önemli bir yer tutuyor. TEMEK kurslarımızda eğitim gören kursiyerlerimiz aile ekonomilerine katkı sağlayacak meslekleri edinirken, sosyalleşmelerini sağlayan programlara katılma imkânı buluyorlar. Kursiyerlerin, sahip oldukları becerileri daha iyi bir şekilde ortaya koyabilmeleri amacıyla sergiler, konserler düzenliyor ve çeşitli organizasyonlara katılım sağlıyoruz. Kurslarımızı başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimizi en içten duygularımla tebrik ediyor ve yılsonu sergimizin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Siz değerli vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda TEMEK kurslarımız, 2022-2023 eğitim öğretim yılda da daha fazla sayıda branşta devam edecek." dedi.

Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var da yaptığı konuşmada katılımcıları başarılarından dolayı kutlayarak, katkılarından dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Albayrak ve Alpay Var tarafından kurslarda başarı gösteren kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

Şarköy ilçesinde yağlı boya resim, yöresel kilim dokuma, dekoratif ev aksesuarları hazırlama ve makrome örgü yapımı alanlarında düzenlenen kurslara 49 kursiyer katıldı. 2021-2022 eğitim öğretim yılında 11 ilçemizde 39 branşta, 750 kursiyerin katılımıyla 11.062 saat kurs hizmeti verildi.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.