TEKİRDAĞBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
BÜYÜKŞEHİR, KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINDA REZERV KONUT YAPIMINA BAŞLIYOR
17/08/2022 15:21:24
BÜYÜKŞEHİR, KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINDA REZERV KONUT YAPIMINA BAŞLIYOR

Tekirdağ'ın birinci derece deprem bölgesinde olması gerçeğinden hareket ederek, depreme hazırlık ve kentsel dönüşümde farkındalık oluşturma adına, ulusal platformlarda ödül alan önemli projelere imza atan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 17 Ağustos 1999 Gölcük depreminin 23. yılında deprem dönüşümüne yönelik bir farkındalık projesi’ni daha hayata geçirmek için kolları sıvadı.

Proje kapsamında; Süleymanpaşa İlçesi Zafer Mahallesi Şehitler Abidesi arkasında bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait arsa üzerinde daha önce ‘’6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’’ kapsamında riskli yapı tespiti yapılarak yıkılan konutların yerine aynı yerde deprem dönüşümüne yönelik bir farkındalık projesi oluşturulacak.

BAŞKAN ALBAYRAK: “PROJE KAPSAMINDA 2 BLOK 40 DAİRELİK KONUT YAPILACAK”

Projeye başlamak için gerekli olan yapı ruhsatının alındığını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Taşınmazımız üzerinde yapacağımız 2 blok 40 dairelik konut projemize başlamak için yapı ruhsatımızı almış bulunmaktayız. Konuyla ilgili ihale süreci başlatılmış olup burada üretilecek konutlar Kentsel dönüşüm müdürlüğümüzce deprem performans analizi yapılarak risk sınıfı E sınıfı olarak belirlenen binalar arasında, talep edilmesi halinde tam çoğunluk sağlayan hak sahiplerinin, uygun ödeme koşulları çerçevesinde depreme dayanıklı konutlarda yaşamaları hedeflenmektedir.” dedi.

Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında ayrıca; Altınova mahallesinde bulunan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanında 5393 sayılı Belediye Kanununun 73. maddesi kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi mülkiyetine geçen taşınmazlar üzerinde, revizyon imar planları ile parselasyon planı sürecinin tamamlanmasına müteakip alan içerisinde bulunan binaların transferine yönelik 5 blok, 90 daire ve 4 işyerinden oluşan rezerv yapı projesinin de kısa süre içinde başlanılması planlanmaktadır.

Güncel Haberler
BİZE ULAŞIN
ALO 153
TEKİM - BÜYÜKŞEHİR
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Alo 153 hattıyla ya da iletişim butonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.